Štátna dotácia Zelená domácnostiam

Chcete vedieť, ako získať štátnu dotáciu a ako funguje #zelenadomacnostiam?

 

IMAR SK je certifikovaná firma, ktorá sa venuje inštalovaniu tepelných čerpadiel a termodynamických solárnych systémov. Sme jedinou spoločnosťou s podobným zameraním v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a ich blízkom okolí.

Našich zákazníkov vedieme krok za krokom až k úspešnému získaniu štátnej dotácie. Vám stačia dve veci – vybrať si zariadenie, o ktoré máte záujem a vyplniť online formulár. O zvyšok sa postaráme my.

Kto môže požiadať?

O dotáciu môžu požiadať domácnosti – rodinné, alebo bytové domy. Základnou podmienkou, ktorú musíte splniť, je preukázanie, že vlastníte alebo spoluvlastníte rodinný dom, rozostavaný rodinný dom alebo ste spoluvlastníkom bytového domu. Rozhodujúce je, či je stavba v čase podania žiadosti o vydanie poukážky zapísaná na liste vlastníctva. Radi vám poradíme pri vypĺňaní žiadosti a posúdime, či ste oprávnený na podanie žiadosti o dotáciu.

Ako na to?

Následne vám pomôžeme s výberom vykurovacej jednotky. Je totiž rozdiel, či budete vykurovať novostavbu s modernými materiálmi alebo starší zateplený rodinný dom. A tiež to závisí od toho, koľko členov má vaša domácnosť . Vyberieme pre vás optimálne riešenie.

Kto môže realizovať?

Realizáciu pri čerpaní dotácie musí uskutočniť certifikovaná firma (oprávnený zhotoviteľ). Je to podmienka k získaniu podpory SIEA, ktorá sa nedá obísť. Keďže my máme ten správny certifikát, celé dielo pre vás vyhotovíme od dodania zariadenia, až po jeho spustenie. Ešte pred tým však vyplníte online formulár na stránke zelenadomacnostiam.sk. Podľa tohto formuláru vypracujeme zmluvu a poukážku pre získanie podpory.

Aké sú lehoty?

Aby bola vydaná poukážka platná, domácnosť musí poukážku vydanú v príslušnom kole uplatniť u oprávneného zhotoviteľa najneskôr do 30 dní od dátumu vydania poukážky, ktorý je uvedený na poukážke. Zhotoviteľ musí požiadať o preplatenie poukážky do 3 mesiacov od tohto dátumu. Ak potrebujete pri jeho vyplňovaní pomôcť, radi vám pomôžeme a poradíme.

U nás získate pomoc pri čerpaní podpory SIEA od začiatku až do konca. Viac informácií vám veľmi radi poskytneme osobne, alebo tu dole nižšie prostredníctvom nášho formuláru. Tešíme sa na otázky a na spoluprácu.

V prípade otázok, nás neváhajte kontaktovať.
Naši kolegovia vám ochotne pomôžu a všetko potrebné vysvetlia.